Klubin kunniajäsenet

Klubi on vuosikymmenten mittaan kutsunut ansioituneita jäseniään kunniajäsenikseen. 

Kaikki kunniajäsenet ja valintavuodet 1921-2017

Klubin nykyiset kunniajäsenet ovat:

Eero Johannes Saarenheimo
professori, s. 21.6.1919
Johtokunnan jäsen 1969-1975
Kunniajäsen 1982

Antti Henttonen
opetusneuvos, s. 3.3.1922
Johtokunnan jäsen 1990-1995
Kunniajäsen 1996

Risto Antero Alaviuhkola
varatuomari, s. 1.9.1935
Johtokunnan jäsen 1985-1990 ja 1992-1997
Varapuheenjohtaja 1994-1997
Kunniajäsen 1998

Matti Höysti
järjestöneuvos, s. 21.1.1943
Johtokunnan jäsen 1980-1990
Varapuheenjohtaja 1990
Kunniajäsen 2001

Pertti Kolve
oikeustieteen kandidaatti, s. 13.10.1944
Johtokunnan jäsen 1985-1990, sihteeri 1971-1984
Kunniajäsen 2001

Martti Enäjärvi
pääjohtaja, s. 14.8.1942
Puheenjohtaja 1996-2001, kunniapuheenjohtaja 2007
Kunniajäsen 2002

Eino Papinniemi
toimitusjohtaja, s. 8.5.1927
Johtokunnan jäsen 1991-1996
Kunniajäsen 2004

Jouko Liusvaara
eversti, s. 14.11.1936
Toiminnanjohtaja 1991-2006
Kunniajäsen 2007

Weijo Pitkänen
valtiotieteen tohtori, s. 4.3.1938
Johtokunnan jäsen 2002-2007
Varapuheenjohtaja 2007
Kunniajäsen 2008

Matti Viljanen
insinöörineuvos, s. 18.7.1949
Johtokunnan jäsen 2001-2006
Varapuheenjohtaja 2003-2006, hoitanut varapuheenjohtajana puheenjohtajan tehtäviä loppuvuoden 2005
Kunniajäsen 2008

Matti Packalén
diplomi-insinööri, ekonomi, s. 1.4.1947
Puheenjohtaja 2006-2008
Kunniajäsen 2010

Pertti Virkkunen
varanotaari, s. 7.8.1946
Johtokunnan jäsen 2004-2009
Varapuheenjohtaja 2009
Kunniajäsen 2010

Yrjö Larmola
filosofian tohtori, s. 5.5.1940
Johtokunnan jäsen 1996-2001
Varapuheenjohtaja 1999 - 2002
Kunniajäsen 2010

Timo Turunen
toiminnanjohtaja, s. 26.2.1953
Johtokunnan jäsen 2000 - 2005
Kunniajäsen 2012

Leif Eklöf
toimitusjohtaja, s. 23.08.1946
Klubilehden päätoimittaja 2007 - 2014
Kunniajäsen 2014

Johannes Koroma
pääkonsuli,  s. 16.03.1943
Johtokunnan puheenjohtaja 2009 - 2014
Kunniajäsen 2015

Erkki Anttila
DI, kiinteistöneuvos. s.  5.2.1945
Koy:n hallituksen puheenjohtaja 7 vuoden ajan
Kunniajäsen 2016

Olli Alho
Professori, s. 25.2.1943
Johtokunnan varapj 2010 - 2012
Johtokunnan jäsen 2006 – 2008, 2010 – 2012
Kunniajäsen 2016

Elias Iirola
Hovioikeudenlaamanni, s. 15.12.1934
Johtokunnan jäsen 2005 - 2010
Kunniajäsen 2016

Henrik Lamberg
Laulutaiteen lehtori, s. 2.7.1949
Johtokunnan jäsen 2008 – 2013
Klubin taiteilijajäsen 1995 –
Kunniajäsen 2016

Timo Kivi-Koskinen
VT, s. 5.4.1942
Johtokunnan jäsen 2000
Puhallinorkesterin puheenjohtaja 2002 -
Kunniajäsen 2017
 

 

 

 

 

.